1. Hírek
  2. Mérföldkő a Volkswagen Haszonjárművek márkánál: Hannoverben legördült a gyártósorról a tízmilliomodik autó
Újdonság a Volkswagen Haszonjárművekről

Mérföldkő a Volkswagen Haszonjárművek márkánál: Hannoverben legördült a gyártósorról a tízmilliomodik autó

Gyártási jubileumot ünnepeltek a hannoveri üzem évfordulóján: napra pontosan 63 évvel ezelőtt kezdődött meg a haszonjárművek gyártása a Hannover-Stöken-i üzemben. Néhány napja így itt gördült le a gyártósorról a tízmilliomodik gépkocsi, egy piros-fehér T6 Caravelle. A Volkswagen Haszonjárművek a kilencüléses kisbuszt a „Hannover AUF DER BULT” gyermekkórházi Alapítványnak adományozta.

vw haszon. Open Corner

Thomas Hahlbohm a gyár igazgatója, és Bertina Murkovic az üzemi tanács elnöke társaságában Dr. Thomas Sedran, a Volkswagen Haszonjárművek márka igazgatótanácsának elnöke adta át a T6 Caravelle-t Olga Kornonouri professzornak, a kórház főorvosának és Amelie von Schintling-Hornynak, a kórház igazgató helyettesének, illetve „Socke”-nak, a kórház bohócának.

Dr. Thomas Sedran a jubileum kapcsán elmondta: „A hannoveri üzemünkből kikerülő tízmilliomodik autó egy egyedülálló sikertörténet jelképe, és ezt a sikert szeretnénk folytatni a jövőben is. Ennek érdekében új termékeket bevezetésével és üzleti modellek megvalósításával teljesen átalakítjuk az üzemet. Ezzel a márka biztosítja a fenntartható jövőt a hannoveri üzem és alkalmazottai számára. A Volkswagen Haszonjárművek 63 éven keresztül a város részét képezi, ezért nagyon örülök, hogy a tízmilliomodik gépkocsink a jövőben szintén Hannover útjait fogja róni, segítve a városi gyermekkórház fontos munkáját.”

A T1 gyártása az akkor újonnan felépített Hannover-Stöcken-i üzemben 1956. március 8-án kezdődött. A T-sorozathoz tartozó nemzedékek egyes típusain túl az LT, a Taro pick-up, és egy ideig a Bogár gyártása is ott zajlott. Ma a T6-ot, a megújított T6.1-et, valamint az Amarokot gyártják Hannoverben.  A városban, a Volkswagen Haszonjárművek márka fő gyártási helyének üzemében 14 500 főt alkalmaznak.

 

A Hannoverben 1956 óta gyártott gépkocsik:

Időszak              Modell          Legyártott mennyiség

1956-tól máig        T1 – T6        8,940,000

1974 – 1975          Bogár (1típus) 43,000

1975 – 1996          LT        812,000

1989 – 1995          Taro      61,000

2012-től máig        Amarok    144,000

Bejelentkezés a hírlevélhez

Hírlevelünkkel rendszeresen információkat kap autókereskedésünkről és exkluzív ajánlatainkról.

A megadott adatok hibásak. Próbálkozzon újra.

Kérjük, válasszon megszólítást!

Sajnos a hírlevél regisztrációval kapcsolatosan probléma merült fel. Kérjük, próbálkozzon újra később.

Hölgy Hölgy
Úr Úr
Sie müssen bitte der Datenschutzerklärung zustimmen Sie müssen bitte der Datenschutzerklärung zustimmen

Köszönjük!

Sikeresen feliratkozott hírlevelünkre.

Küldünk Önnek egy levelet, amely tartalmaz egy megerősítő hivatkozást, melyet el kell fogadnia a regisztráció véglegesítéséhez.